Reference: Aktivistce, která se u voleb vrhla k Zemanovi, uložil soud roční podmínku, bude vyhoštěna

Ukrajinská aktivistka Diashová se polonahá vrhla ve volební místnosti k Zemanovi a křičela heslo „Zeman, Putinova běhna“.

Ukrajinská aktivitka Anželina Diašová se v pátek k Zemanovi polonahá vrhla ve volební místnosti s výkřiky "Zeman, Putin's slut" (Zeman, Putinova dě*ka), stejný nápis měla na hrudi.

Protest aktivistka hnutí Femen podle ní mínila jako pokojný. Nechtěla se prý s nikým dostat do fyzického kontaktu, nebyla ozbrojená. „Proto měla zvednuté ruce, aby bylo vidět, že v nich nemá zbraň," podotkla obhájkyně.

Diashová podle ní považuje reakci prezidentovy ochranky za přehnanou. „Má zhmožděná záda, rameno, má pohmožděninu na hlavě. Ochranka jí prý sprostě nadávala,“ uvedla pro Seznam Zprávy.

...Obhájkyně také řekla, že její klientka by uvítala, aby bylo soudní řízení veřejné. „Českou republiku hodlá opustit, jakmile jí to orgány činné v trestním řízení umožní," řekla o své klientce obhájkyně Lucie Hrdá...

...Anonymové jí vyhrožují smrtí, protože zastupovala ukrajinskou aktivistku z hnutí Femen Angelinu Diashovou, která polonahá protestovala proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Advokátka Lucie Hrdá podle svých slov dostala „mnoho“ SMS zpráv a e-mailů, v nichž autoři hrozí, že ji zastřelí. Na policii ale neplánuje jít, na výhrůžky je prý v souvislosti s podobnými kauzami zvyklá.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/zemandiashvyhruzky_1801170707_ogo

Dobrý advokát - investice do Vaší budoucnosti!
Kontaktní informace
AK Hrdá, s.r.o.
Vinohradská 343/6
120 00 Praha 2
ev. č. ČAK: 11778
IČ: 067 17 969
DIČ: CZ 067 17 969
telefon: +420 777 273 601
ID datové schránky: f2jhgwe
e-mail: [email protected]
LGBTQ Friendly